Alpy v zimě

Alpy jsou snad nejlepší volbou destinace pro zimní sporty na světě, nekonečná rozmanitost sjezdovek, ubytování či volba turistiky. 

Vybrat nejlepší lyžařské středisko ze stovek možností je nadlidský úkol.

Mezi nejlepší, také nejdražší středisko bezesporu patří Rakouský Arlberg: St. Anton a Lech Zürs, obě místa sice nejsou propojené ale během půhodinky dostupné autem či autobusem. Celkem 243 km různorodých tratí nabízí skvělou jízdu nejenom na lyžích, jsou zde terény pro freefide, nebo pro sněžný skútry. Lyžovat lze zde od 1 300 do 2 800 m n.m. Právě v této nejvyšší výšce se nachází slavná 3 km dlouhá závodní sjezdová trať Kandahár. Toto středisko je dobré zamluvit s dostatečně velkým předstihem, omezenost hotelových lůžek zaručuje komfort turistů.

Mezi největší trend Alp patří poslední léta Čtyři údolí na území Švýcarska, jenž je složeno s Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz, Thyon 2000. Jedná se o jednu z největších propojených oblastí na světě. Čtyři údolí nabízí pestré až divoké lyžování. Samozřejmostí jsou luxusní restaurace a butiky, ovšem cenová relace je zde hodně vysoko. Ideální cenově přijatelný zejména pro rodiny s dětmi je ubytovací komplex Thyon 2000, to že se nejedná o nejdražší oblast ale neznamená že byl návštěvník nějak omezen, naopak, komplex disponuje skvělými sjezdovkami, hotely, podzemními garážemi. Navíc je zde jeden z nejlepších snowparků ve Švýcarsku. Pro návštěvníky s velkou výdrží se přímo vybízí možnost projít celou oblast Čtyř údolí za jeden den.

Jedno z nejbližších a nejdostupnějších středisek z Česka určitě patří Chamomix (Francie). Atraktivní na tomto středisku je bezpochyby hora Aiguille du Midi s výškou 3 842 m. Na horu se lze dostat pohodlně z parkoviště lanovkou až na samotný vrchol, na něm Vás čeká úžasný pohled na Mont Blanc, nejvyšší horu Evropy, který lze zdolat s patřičným vybavením a nejlépe s průvodcem za několik hodin. Co se týče lyžování je toto místo ideální pro volné lyžování s nepopsatelným pohledem na masiv zmiňovaného Mont Blancu.

Další známá Alspká střediska jsou např. Zilletral (Rakousko), Zermatt – Cervinia (Švýcarsko, Itálie), Val Gardena (Itálie) Tři údolí (Francie), Sv. Mořic (Švýcarsko) nebo Portes du Soleil (Francie, Švýcarsko).

Lyže

PVZP - ryze česká pojišťovna.
Na trhu jsme přes 20 let.